ul. Działkowa 3A
26-026 Morawica

Historia firmy

Założycielami Firmy  byli  Jan Waligóra i Janusz Sołtys. Działalność prowadzona była w Morawicy przy ul. Górniczej na wydzierżawionym  placu  z GS Morawica. Firma powstała  w 1992 roku  jako Spółka  Cywilna Podstawowym  asortymentem sprzedaży był  węgiel, nawozy oraz materiały budowlane.

W roku 1997 Spółka  Cywilna została przekształcona na ” PHU Jawal Spółka Jawna  Waligóra Jan i Elżbieta” i przeniesiona  na nowo wybudowany własny plac w Morawicy przy ul. Działkowej  3A. Asortyment towarów został rozszerzony o wyroby stalowe, pokrycia dachowe, hydroizolacje, ocieplenia  oraz  wszelkie materiały do budowy domu.

Obsługujemy firmy wykonawcze realizując duże inwestycje oraz klientów indywidualnych  budując dla nich domy na wiele pokoleń. Nasi klienci to głównie mieszkańcy woj. Świętokrzyskiego  ale coraz częściej nasze samochody z towarem odwiedzają  sąsiednie województwa.

Firma Jawal dynamicznie się rozwija zyskując coraz więcej zadowolonych klientów oraz zaufanych dostawców towarów.

W roku 2003  z rąk  Wójta Gminy Morawica  nasza firma  otrzymała tytuł „Firmy Roku 2003”.

W roku 2016 firma znalazła się w elitarnym gronie Gazel Biznesu, czyli najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw.

Corocznie  nasza firma wspiera  lokalne imprezy kulturalno-oświatowe oraz klub sportowy „ Moravia”.

„PHU Jawal” zatrudnia  na stałe  około 20 osób: kierowców, magazynierów, sprzedawców, pracowników biurowych.